Dragos Egemen Anaokulları


Dragos Egemen Anaokulları

Hakkımızda

Yıllardır eğitim camiasının dolu dolu içinde bulunmaktan gurur duyarak EGEMEN ANA OKULLARI ile hizmetinizdeyiz. Öğretmenlerimiz, çocuklarımızı tanıyarak, onda var olan gizil yetileri ortaya koymayı hedeflemektedir. Yuvamızın temel amacı; çocuğumuzun doğuştan getirdiği potansiyeli en üst düzeye çıkarmak ve çocuğumuzda öğrenmeye ilgi uyandırmaktır. Yuvamız, çocuğa en iyi örgütlenmiş oyun ortamını sağlayan bir kurum niteliğindedir. Çocuklarımız yuvamızda kendine, bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişim olanağı bulur. Toplu yaşam kurallarına uymayı öğrenir. Yardımlaşma ve işbirliği duygusunu geliştirir. Bu arada, kendi hakkını korurken, paylaşmayı ve başkalarının özgürlüğünü zedelememeyi de öğrenir. Yuvamız, çocuğa bilgi aktarmaktan çok, onda var olan yeteneklerin serpilip gelişmesine yardımcı olur. Yuvamızda okuma yazma olgunluğu kazandırılır. Derslerimizde renk, sayı ve kavramlar, çocuğun düşüncesine uygun bir biçimde somuta indirgenerek verilir. Parmak boya ve resim faaliyeti, su ve bahçe oyunları, jimnastik ve dramatik oyunlar, sadece çocuğun eğitim ve gelişimine olanak tanımakla kalmaz, aynı zamanda onun fiziksel enerjisinin boşalmasına, gerilimden arınmasına da yarar. Çünkü yuvamız, aynı zamanda doğal bir “terapi” ortamıdır. Tıpkı resim etkinliğinde olduğu gibi bu “oyun terapisi” nde de çocuklarımız, iç dünyasını ayrıntılarına kadar yansıtma fırsatı bulur. Bu yansıtma, çocuğun rahatlamasını sağlarken, deneyimli öğretmenlerimize de çocuğun kişilik özellikleri ya da varsa sorunları hakkında ipucu verir. Bu açıdan öğretmenlerimizin, çocuğun tüm gelişim özelliklerini bilen, deneyimli kişiler olmasına özen gösteririz. Eğitim anlayışımız, çocukların en doğal dili, gelişimin ve büyümenin temel aracı olan "Oyun" merkezlidir. Programlarımız, çocuklarımızın bireysel farklılıklarının gözetildiği Çoklu Zeka Kuramı ve Etkin Öğrenme ilkelerine göre düzenlenmektedir. Çocuğunuzun geleceği ve başarısı için biz kararlı ve iddialıyız. Bizi arayın, birlikte hareket ederek çocuklarınızın yaratıcılığını ve zekasını en verimli döneminde yeşertelim. Yuvamızda çocuğunuz: * Kendine güven duymayı öğrenecek, * Tutarlı bir kişilikle, bilgiyi ve erdemi öğrenecek * Dengeli ve kendi başına beslenebilme özelliği, * Okul öncesi eğitim programıyla İngilizce, * Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvalısı, : * Bilgisayar destekli eğitim, : * Tiyatro - sinema etkinlikleri, inceleme gezileri, * Geniş, ferah ve aydınlık bir mekan, : * Aylık değerlendirme testlerimiz, * Her ay pedegog ve psikologlarca seminerler, * Tiyatro - sinema etkinlikleri, inceleme gezileri, * Sağlıklı, güvenilir ve güzel bir bahçe, : * Evlere / yuvaya öğretmen eşliğinde servis vardır.

Organik Beslenme

Anaokulumuzda çocuklarımıza doğal ve organik yiyecekler sunulmaktadır.Katkı maddesi olan gıdalardan uzak durma,menü müzedeki yiyeceklerin doğal ve organik ürünlerle hazırlanması beslenme ile ilgili önceliklerimizdendir.Fakat bunu yaparken hedefimiz yemeği asla çocuk için sıkıcı hale getirmek değilaksine yemek saatlerini eğlenceli ve lezzetli sürprizleri içinde barındıran ve çocuğun iştahla beklediği bir zaman dilimi haline getirmektir.Menümüz hazırlanırken günlük tüketilmesi gereken protein,yağ, lif oranı ve yeterli kalori miktarı baz alınır.Uzman diyetisyen kontrolünden geçen menümüz hijyenik bir mutfakta günlük olarak hazırlanır.Tüm yemeklerimizde doğal ve organik zeytinyağı kullanılır.

Branş Derslerimiz

Fen Doğa
Okul öncesi dönemindeki çocuklar meraklı,araştırıcı,hayal güçleri kuvvetli ve sorgulayıcılardır.Çocukların bu yöndekigelişimlerini desteklemek amacıyla gerek seralarımızda,gerekse hayvan barınaklarımızda onlara farklı deneyimler kazandırıyoruz.
Drama
Drama karmaşık oyunları anlaşılır hale getirir.Çocuklarımızın dinleme,anlatma,algılama ve yorumlama gibiiletişim yeteneklerinigeliştirip yaratıcı olmalarına fırsat veriyoruz.Dramayı tüm derslerimizde kullanarak onlara yaparak,yaşayarak kalıcı öğrenmelerini sağlıyoruz
Matematik
Daha yaşamımızın ilk yıllarında sen kaç yaşındasın diye sorduklarında elimizle 1 yaparız. ve matematik artık hayatımıza girmiştir.Çocuklarımıza matematiğe karşı olumlu bir tutum kazandırıp matematiğin opyuncu,eğlenceli ve güzel yüzünü tanıtıp kişisel gelişimlerini destekleyici eğitim veriyoruz.
İngilizce
Çocukların beyinlerindeki dil gelişimi 2 yaşında başlar ve ergenlik dönemine kadar sürer.Eğer çocuk bu dönemde yabancı dil öğrenmeye başlarsa dili ana dili kadar rahatlıkla öğrenebilir.Bizde bu amaçla kurmuş olduğumuz ingilizce kulübümüzle pratik ingilizce oyunlar oynayarak tam gün ingilizce eğitimi vermekteyiz.
Bahçe Etkinlikleri
800 M2'lik alana sahip bahçemizde yükselen binaların gölgesinden,şehir hayatının araç kirliliğinden uzak doğayla iç içe bir eğitim sunuyoruz.Çocuklarımız her gün kendi yetiştirdikleri sebze ve meyvelerle ilgilenirken aynı zamanda sevdikleri hayvanların bakımını üstlenipsorumluluk duygularını geliştirirler.

Kodlama ve Algoritma Derslerimiz

Okulumuzda Kids Code Turkey işbirliği ile bilgisayar mühendisleri tarafından öğrecilerimize kodlama eğitimi verilmektedir. Çocuğunuzun erken yaşta kodlama eğitimi alması için pek çok önemli neden bulunuyor. Kodlama eğitimi çocuklara matematik, bilim, problem çözme, takım çalışması, proje bazlı düşünme, yaratıcı sanatlar ve daha pek çok alanda beceri kazandırıyor. Çocuklar her şeyden önce algoritmik ve tasarım odaklı düşünebilmeyi keşfediyor.

Orhantepe Mah.Mutlu Sokak No:29 Dragos/Kartal İstanbul

Tel : 0(216)370 9697
e.posta: info@egemenanaokullari.com

Web adresimiz:  http://egemenanaokullari.com//

Facebook adresimiz:  https://www.facebook.com/EgemenAnaokullari/

  • Anaokulundan Teklif Al
  • Should be Empty:

 

                                                                                  ANAOKULLARI BURADA DESIGN BY  GÖRSEL SUNUM